Насолоджуйтесь навесні!

Сонце світить, погода чудова - саме час для прогулянок! Після довгої холодної зими небагато можуть змусити себе сидіти вдома. Однак цвітіння берези, ліщини, вільхи та в'язів роблять прогулянки справжньою мукою для алергіків. З нашої статті ви дізнаєтеся, як можна проводити час на повітрі з користю і задоволенням.

Дізнайтеся, як!

Люди, що страждають алергією на пилок, зовсім не повинні постійно перебувати вдома і відмовлятися від свіжого повітря. Прогулянки і заняття спортом під теплим весняним сонцем піднімають настрій і дуже корисні для наших легенів. Свіже повітря не тільки зміцнює імунітет, але і допомагає організму підбадьоритися після зими.

Щоб знайти баланс між алергією на пилок і прогулянками на повітрі, дотримуйтесь наших порад:

• Уникайте джерел пилку, таких як квітучі дерева і луки.

• Для прогулянок вибирайте хвойні ліси, тому що цвітіння в них менше, ніж на луках і ріллі.

• Орієнтуйтеся по погоді. У вітряну погоду пилок піднімається наверх, і його концентрація зменшується. У безвітряну погоду, навпаки, симптоми алергії на пилок стають сильнішими, так як пилок накопичується в повітрі, і його концентрація збільшується.

• Насолоджуйтесь теплою погодою після сильного дощу. Перші півгодини дощ приносить пилок в нижні шари атмосфери, і його концентрація збільшується. Якщо ж дощ іде більше години, то він прибиває пилок до землі. Крім того, коли повітря вологе, дихається легше: симптоми алергії зменшуються і кисню в легені надходить більше.

• По можливості уникайте поїздок у центр міста, де повітря сильно забруднене. Через смог і вихлопні гази симптоми алергії на пилок стають сильнішими в районах, де багато машин і промислових підприємств.

Пилок тренуванням не перешкода

Для тренувань вибирайте відповідний вид спорту і не забувайте, що не потрібно спочатку дуже старатися.

• Піші прогулянки - найкращий вид спорту для алергіків. Дихальна і кровоносна системи, м'язи і серце повільно, але вірно зможуть звикнути до збільшення концентрації пилку. Краще за все гуляти в горах, де пилку менше і дихається легше, а на висоті більше 2000 метрів пилку в повітрі практично немає.

• Тренування на витривалість, такі як ходьба, біг підтюпцем, катання на велосипеді або роликах, корисні для алергіків. Починайте з 15-хвилинної розминки, а потім поступово збільшуйте навантаження.