Часті запитання про алергію на пилок

У людей, які страждають алергією на пилок, і їх близьких є безліч питань з цієї проблеми. Тут ви знайдете ті з них, що найбільш часто зустрічаються.

Що таке зниження сприйнятливості до алергенів?

Зниження сприйнятливості до алергенів - це метод боротьби з причиною алергії. Зокрема, він ефективний при назальних формах алергічних розладів (ринопатія) і легких формах астми.

Крім визнаного методу зниження сприйнятливості до алергенів шляхом уколів під шкіру у верхній частині руки, лікарі кілька років тому стали вдаватися до призначення під'язикових препаратів у формі крапель або таблеток. Досвідчений алерголог в кожному індивідуальному випадку вирішує, який метод лікування найкраще підходить для даного конкретного хворого.

В обох випадках в організм протягом тривалого часу надходить доза алергену (алергенів). Імунна система поступово (із збільшенням дозування) звикає до алергенів, що дозволяє з часом справитися з підвищеною чутливістю і симптомами алергії. Крім того, можна знизити сприйнятливість імунітету до інших видів алергії. Однак хворим потрібна одна дуже важлива річ - терпіння. Спочатку хворим роблять укол раз на тиждень, потім необхідна доза вводиться один раз в 4-6 тижнів протягом періоду до трьох років. Прийом під'язикових препаратів також вимагає послідовного лікування протягом декількох років. Але успіх не змусить себе чекати: відсоток тих, які видужали становить від 70 до 90 відсотків і трохи менше при прийомі під'язикових препаратів.

Чи можна за допомогою зниження сприйнятливості до алергенів лікувати декілька видів алергії?

Якщо хворий страждає алергією на різні види пилку дерева, ці види алергії можна одночасно лікувати методом зниження сприйнятливості до алергенів. Однак якщо ви страждаєте на алергію на пил і одночасно на пилок, ці види алергії потребують роздільного лікування. На жаль, зниження сприйнятливості до алергенів є не дуже ефективним методом лікування алергії на тварин.

Чи можна застосовувати зниження сприйнятливості до алергенів для лікування літніх хворих?

У зв'язку з віковими змінами, що відбуваються в імунній системі, у літніх людей алергічні прояви на пилок не настільки виражені. Строго певного вікового ліміту для проведення СІТ не існує. Однак, враховуючи наявність в літньому віці безлічі супутніх захворювань. Є протипоказанням для проведення СІТ. Як правило, у людей старше 55 років СІТ не проводиться.

У чому різниця між протинабряковими назальними спреями та спреями, що містять гормони?

Протинабрякові назальні спреї містять судинозвужувальні речовини, що дозволяють зменшити набряк слизової оболонки носа і водянисті виділення з носа. Ці препарати симптоматичної терапії, тобто вони не мають профілактичної лікувальної дії. Такі спреї ні за яких обставин не можна використовувати більш ніж 8 днів, так як вони викликають медикаметозний риніт та звикання. Обов'язково попросіть вашого лікаря дати вам докладні вказівки щодо застосування таких препаратів.

Назальні спреї, що містять гормони, мають протизапальну, протиалергічну та протинабрякову дію. Ці препарати володіють лікувально-профілактичною дією і вимагають регулярного застосування. Ефект настає на 2-5 добу від початку використання. На відміну від перорального прийому гормонів, таке місцеве лікування не має серйозних негативних ефектів.

Для дітей у продажу є спеціальні назальні спреї зі зниженою концентрацією активних інгредієнтів. Для отримання інформації про підходящі активні інгредієнти і продукти зверніться до вашого лікаря або фармацевта.

Чи може алергія на пилок перерости в астму?

На жаль, у 25-30 відсотків хворих, які не лікують алергію, розвивається астма. Однак при правильному лікуванні алергії на пилок розвитку астми часто можна уникнути.